PolskiEnglishРоссиюУкраїнське
Polz i Polz radcowie prawni - Kancelaria Prawnicza
Prawnicy
Strona Główna
Prawnicy
Usługi Prawnicze
Publikacje
Kontakt i Mapa

Piotr PolzPiotr Polz

 

Radca prawny.
Arbiter Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie.

 

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i prawie spółek, prawie budowlanym, w tym kontraktach według warunków FIDIC prawie zamówień publicznych oraz prawie pracy. Posiada doświadczenie zawodowe zdobyte zarówno na rynku polskim jak i we współpracy z inwestorami zagranicznymi.
 
Doradzał między innymi przy prywatyzacji polskich linii lotniczych LOT, rozbudowie międzynarodowego portu lotniczego w Warszawie, budowie hotelu dla pasażerów lotniczych we współpracy z międzynarodową siecią hotelową.

 

Ponadto, doradzał przy tworzeniu joint ventures, sprzedaży, łączeniu i przekształcaniu spółek, w tym z udziałem inwestorów zagranicznych, a także przy negocjacjach ze związkami zawodowymi układów zbiorowych pracy i pakietów socjalnych. Doradza przy realizacji projektów budowlanych finansowanych ze środków instytucji międzynarodowych.
 
Biegle zna język angielski.

 

Kontakt: ppolz@polzlaw.pl

 

Curriculum Vitae.

Ewa PolzEwa Polz

 

Radca prawny.
Notariusz w latach 2004 - 2009.
Arbiter Sądu Arbitrażowego przy PKPP LEWIATAN.
 
Specjalizuje się w prawie cywilnym i rodzinnym majątkowym, w prawie gospodarczym,  prawie spółek oraz prawie administracyjnym.

 

Jako notariusz zdobyła szczególne doświadczenie w zakresie transakcji na rynku nieruchomości i spraw majątkowych osób fizycznych.

 

Jako radca prawny doradzała zarówno polskim jak i międzynarodowym inwestorom w ich działalności inwestycyjnej w Polsce, w szczególności przy inwestycjach w polski rynek nieruchomości, przy tworzeniu joint ventures, nabywaniu, sprzedaży, łączeniu i przekształcaniu spółek. Uczestniczyła w największym projekcie prywatyzacyjnym w polskim sektorze petrochemicznym obejmującym polską i międzynarodową ofertę publiczną PKN ORLEN. Posiada szerokie doświadczenie na rynku funduszy inwestycyjnych i emerytalnych oraz ubezpieczeń na życie. Jako stały doradca prawny drugiego na rynku towarzystwa funduszy inwestycyjnych KORONA doradzała przy tworzeniu i działalności jego funduszy. Doradzała także przy utworzeniu, działalności i sprzedaży funduszu emerytalnego NORWICH UNION oraz przy negocjacjach na rzecz potencjalnego nabywcy Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie POLONIA.
 
Biegle zna język angielski oraz język rosyjski w zakresie podstawowym.

 

Kontakt: epolz@polzlegal.pl

 

Curriculum Vitae.

Olga KarastoyanovaOlga Polz

 

Prawnik ukraiński.

 

Jej doświadczenie obejmuje tworzenie przedstawicielstw i spółek na Ukrainie, nabywanie podmiotów gospodarczych na Ukrainie wraz z ich finansowaniem, przeniesienie znaków towarowych na Ukrainie. W Polsce zajmuje się obsługą inwestycji z Rosji, Ukrainy i innych państw tego regionu.

 

Biegle zna ukraiński, rosyjski, angielski i polski.

 

Kontakt: okarastoyanova@polzlegal.pl

Jarosław ZiobrowskiJarosław Ziobrowski

 

Adwokat.

 

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, podyplomowych studiów podatkowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz podyplomowych studiów Zapobiegania Przestępczości Gospodarczej, Skarbowej i Przeciwko Mieniu na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Wykładowca na Podyplomowych Studiach w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.

 

Specjalizuje się w prawie gospodarczym, podatkowym, karnym oraz prawie pracy.

 

Z sukcesem reprezentuje klientów w postępowaniach administracyjnych i sądowych, w tym w sprawach podatkowych i karno – skarbowych.

 

Jest współautorem książki „Zarządzanie ryzykiem podatkowym” (wydawnictwo Wolters Kluwers Polska 2013) oraz książki „Odpowiedzialność karna skarbowa członków zarządu - praktyczne sposoby jej ograniczenia” (wydawnictwo Difin 2014). Autor licznych artykułów i wypowiedzi w dzienniku Rzeczpospolita, Dziennik Gazeta Prawna, Pulsu Biznesu, Magazyn Start-up, Kontrole w firmie.

 

Biegle posługuje się językiem angielskim.

 

Kontakt: jziobrowski@polzlaw.pl

 

PRAWNICY WSPÓŁPRACUJĄCYMaria Krystyna Pardej-Nettmann

 

Radca prawny.


Specjalista w sprawach odzyskiwania nieruchomości lub odszkodowań z tytułu bezprawnych wywłaszczeń.

Wiesław Majewski

 

Adwokat.


Specjalista w sprawach z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, w tym w sprawach rozwodowych, oraz w sprawach karnych.

Projekt i Wykonanie: PIKTO Copyrights 2007 - Piotr Polz Radca Prawny